Alcaldes (1456-2023)

alcaldes
Alguns dels alcaldes de Salt

Llista d’alcaldes i alcaldessa del poble de Salt (la data és la de la presa de possessió):

  • 1456 – Pere Esteve
  • (…)
  • 1520 – Antoni Mut
  • 1528 – Francesc Barrera
  • (…)
  • 1605-1608 – Joan Mut
  • 1608-1611 – Pere Ramis
  • (…)
  • 01/01/1834 – Esteve Puig i Poses
  • (…)
  • 01/01/1857 – Pere Coll i de Pol
  • 01/01/1859 – Pere Casademont
  • 01/01/1863 – Joan Ciurana
  • 01/01/1867 – Josep Puig i Rabasseda
  • 01/01/1869 – Pere Casademont
  • 24/11/1869 – Francesc Masdevall
  • 24/08/1873 – Joan Melció
  • 09/02/1876 – Isidre Auger
  • 01/03/1877 – Jaume Bagué
  • 01/07/1879(?) – Tomàs Ciurana
  • 01/07/1881 – Francesc Guifre i Sureda
  • 01/07/1883 – Lluís Rigau i Bayé
  • 01/07/1887 – Francesc Vilardell i Gratacós
  • 01/07/1889(?) – Pere Domingo
  • 01/01/1890 – Josep Martorell i Ginabreda
  • 01/07/1891 – Pere Marsal i Bosch
  • 13/09/1892 – Tomàs Ciurana
  • 01/01/1894 – Francesc Masdevall
  • 06/03/1894 – Antoni Sanés i Riera
  • 01/07/1897 – Josep Mainegre i Casals
  • 01/07/1899 – Josep Amat i Sureda
  • 01/01/1902 – Marià Estany i Domingo
  • 01/01/1904 – Miquel Rabaseda i Gironès
  • 01/01/1906 – Jaume Plana i Brugada
  • 01/07/1909 – Josep Ramis i Adroher
  • 01/01/1912 – Enric Cat i Soler
  • 01/01/1916 – Bartolomé Muñoz i Trilla
  • 01/04/1920 – Josep Xifra i Xifra
  • 02/10/1923 – Francesc Banús i Oliveras
  • 14/04/1924 – Àngel Comalada i Casals
  • 26/02/1930 – Emili Pibernat i Viader
  • 01/02/1934 – Manuel Termes i Viñoles
  • 19/10/1936 – Eduard Pardo i Gómez
  • 11/12/1936 – Josep Fontané i Falgueres
  • 18/02/1939 – Francesc Massachs i Vidal
  • 23/07/1939 – Francesc Siqués i Moy
  • 21/05/1948 – Joaquim Muñoz i Ravetllat
  • 08/02/1974 – Narcís Davesa i Coll
  • 01/01/1975 – Annexió a Girona
  • 03/03/1983 – Segregació de Girona
  • 1983 – 1991 – Salvador Sunyer i Aimeric (24/05/1983 – 09/06/1987 ; 30/06/1987 – 25/05/1991)
  • 1991 – 1999 – Xavier Corominas i Mainegre (15/06/1991 – 27/05/1995 ; 17/06/1995 – 12/06/1999)
  • 1999 – 2007 – Jaume Torramadé i Ribas (03/07/1999 – 24/05/2003 ; 14/06/2003 – 26/05/2007)
  • 2007 – 2011 – Iolanda Pineda i Balló (16/06/2007 – 21/05/2011)
  • 2011 – 2015 – Jaume Torramadé i Ribas (11/06/2011 – 22/05/2015)
  • 2015 – 2023 – Jordi Viñas i Xifra (13/06/2015 – 20/05/2016 ; 15/06/2019 – )

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Google photo

Esteu comentant fent servir el compte Google. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.